Αρχή σχολικής χρονιάς 2016-2017

DSCN0889ok

Άλλη μια σχολική χρόνια ξεκίνησε.

Στις 12 Σεπτεμβρίου όλοι οι μαθητές ,παλιοί και καινούργιοι βρέθηκαν ξανά στο γυμνάσιο για τον Αγιασμό. Φέτος στο Γυμνάσιο έχουμε μερικές σημαντικές αλλαγές. Δεν ισχύουν πλέον τα τρία τρίμηνα αλλά θα έχουμε δυο τετράμηνα καθώς μειώνονται σημαντικά ο αριθμός των εξεταζόμενων μαθημάτων. Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων κέρασε γλυκά σε όλους τους μαθητές και μαζί με τον Σύλλογο Καθηγητών τους ευχηθήκαν να έχουν μια καλή σχολική χρόνια.