επιμορφωσηΒ

Τη Δευτέρα, 17/01/2022, πραγματοποιήθηκε στο Εργαστήριο Πληροφορικής του Γυμνασίου Θερμής ενδοσχολική επιμορφωτική δράση με τίτλο «Ενδοσχολικές επιμορφωτικές δράσεις, διάχυση καλών πρακτικών σε εργαλεία ψηφιακής εκπαίδευσης», με σκοπό την καλλιέργεια των γνώσεων και των δεξιοτήτων των εκπαιδευτικών στη χρήση των ψηφιακών εργαλείων της εκπαιδευτικής πλατφόρμας η-τάξη και της πλατφόρμας e-me του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου.
Η ενδοσχολική επιμορφωτική δράση διεξήχθη μετά το πέρας της 7ης διδακτικής ώρας και διήρκεσε τέσσερις ώρες. Στους συμμετέχοντες εκπαιδευτικούς δόθηκαν βεβαιώσεις παρακολούθησης από το Διευθυντή του Σχολείου.

Δείτε το βίντεο εδώ.