19ος Μαθητικός Διαγωνισμός Αστρονομίας

Στο Γυμνάσιο Θερμής πραγματοποιήθηκε στις 25 Ιανουαρίου 2014 και 9 π.μ. η 2η φάση  "Αρίσταρχος" του 19ου Πανελλήνιου διαγωνισμού Αστρονομίας και  Αστροφυσικής. Οι τρεις μαθητές του σχολείου μας Τανανάκης Δημοσθένης της Γ΄τάξης,  Κουσουνιάς Μιχάλης και Ζέρβα Ευτυχία της Α΄τάξης που συμμετείχαν και στην 1η φάση  του διαγωνισμού "Εύδοξος" που πραγματοποιήθηκε μέσω διαδικτύου κατέλαβαν αντίστοιχα  την 28η, 73η και 86η θέση αντίστοιχα σε Πανελλαδικό επίπεδο. Ευχαριστούμε τον  Διευθυντή του Γυμνασίου Θερμής κ. Ταμβακέλλη Μιχάλη για την υποστήριξη που μας  παρείχε,  την  πρόεδρο και τα μέλη της επιτροπής διεξαγωγής του διαγωνισμού κ. Βίδη  Ειρήνη, κ. Ρούγγο  Γεώργιο και κ. Κατσαρό Κωνσταντίνο. Περισσότερες πληροφορίες  μπορείτε να  βρείτε στην  ιστοσελίδα του διαγωνισμού εδώ.