Βελτίωση συνεργασίας σχολείου – οικογένειας

jersey22

Η συνεργασία σχολείου – οικογένειας λειτούργησε αποτελεσματικά κατά την πραγματοποίηση της τριήμερης εκπαιδευτικής εκδρομής στο Αμύνταιο Φλώρινας των μαθητών/τριών της Γ΄ τάξης του Γυμνασίου. Οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών ενημερώθηκαν για το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής εκδρομής, συναίνεσαν στη συμμετοχή των παιδιών τους και χάρηκαν, επειδή εδώ και δύο χρόνια λόγω της πανδημίας του κορωνοϊού, τα παιδιά έχουν στερηθεί κρίσιμα ερεθίσματα, ιδιαίτερα σημαντικά για την κοινωνική και πνευματική τους ανάπτυξη. Η ικανοποίηση των μαθητών/τριών και των οικογενειών τους ήταν τόσο μεγάλη με την επιτυχή πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής, που τα ευμενή σχόλια προς τους εκπαιδευτικούς, Βρικέλλη Βασιλεία και Βογλίδη Νικόλαο, συνοδεύτηκαν από ένα αναμνηστικό δώρο, μία μπλούζα στον καθέναν, με τυπωμένη φωτογραφία της εκδρομής και ευχαριστίες.