Δράση εν όψει της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας κατά της Βίας στο σχολείο

oxi sti bia

Δράση εν όψει της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας κατά της Βίας στο σχολείο
Μαθητές και μαθήτριες του Γυμνασίου Θερμής συμμετείχαν σε δράση του σχολείου, με υπεύθυνους καθηγητές την Βρικέλλη Βασιλεία και τους Βογλίδη Νικόλαο, Λασκαρίδη Ιγνάτιο και Χατζηκύρκο Γεώργιο, εν όψει της Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας κατά της Βίας στο σχολείο. Οι μαθητές/τριες φωτογραφήθηκαν και βιντεοσκοπήθηκαν στο γήπεδο του σχολείου σχηματίζοντας τις φράσεις «ΟΧΙ ΣΤΗ ΒΙΑ», «ΝΑΙ ΣΤΗ ΦΙΛΙΑ», με τις σάκες αλλά και με τα σώματά τους, περνώντας με το δικό τους τρόπο το μήνυμα για ευαισθητοποίηση και κινητοποίηση όλων μας σχετικά με το θέμα της ενδοσχολικής βίας και του εκφοβισμού.
Δείτε ΕΔΩ το βίντεο της δράσης.