ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΗΣ ΕΠΕΤΕΙΟΥ ΤΟΥ "ΟΧΙ" ΤΗΝ 27η ΚΑΙ 28η ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Δύο μέρες τιμής για τους αγωνιστές του 1940: στις 27 Οκτωβρίου οι μαθητές του Γυμνασίου Θερμής τίμησαν την επέτειο του ΟΧΙ διοργανώνοντας γιορτή που περιλάμβανε ποιήματα, τραγούδια, βίντεο, σκετς και χορούς.

Στις 28 Οκτωβρίου μαθητές και καθηγητές του Γυμνασίου Θερμής παρακολούθησαν την καθιερωμένη επιμνημόσυνη δέηση για τους αγωνιστές του 40, στη συνέχεια κατέθεσαν στεφάνι στο μνημείο των ηρώων και τέλος οι μαθητές έκαναν παρέλαση στους Πύργους Θερμής.

Χρόνια πολλά σε όλους τους Έλληνες, χρόνια πολλά στην Ελλάδα.

2.jpg