Επίσκεψη του Γυμνασίου Θερμής στον "Καστανιώνα της Αγιάσου" στα πλαίσια Προγράμματος σε Συνεργασία με το ΚΠΕ Ευεργέτουλα

Στις 31 Οκτωβρίου 2023 οι μαθητές του Γυμνασίου Θερμής πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στον καστανιώνα της Αγιάσου στα πλαίσια του προγράμματος της επικονίασης. Εκεί τους ενημέρωσε ο υπεύθυνος του ΚΠΕ Ευεργέτουλα, κ. Χατζημιχαήλ  Αθανάσιος,  τόσο για τις καστανιές της Αγιάσου όσο και για το ίδιο το χωριό.Οι μαθητές είχαν την ευκαιρία να δουν τα κάστανα στον φυσικό τους χώρο, να τα μαζέψουν  , να τα γευτούν και να απολαύσουν  τη βόλτα τους  σε ένα  πολύ ιδιαίτερο και φυσικό τοπίο απείρου κάλλους. Ευχαριστούμε τον κύριο Χατζημιχαήλ  .για την θερμή υποδοχή και την ξενάγηση.
Ήταν μια πολύ όμορφη διδακτική επίσκεψη που την απόλαυσαν τόσο οι μαθητες όσο και οι συνοδοί τους.